ТВОРУН Віктор Тимофійович (директор планетарію) ЛЕВЧЕНКО Марія Федорівна (провідний лектор планетарію) ДЕМ´ЯН Тетяна Володимирівна (лектор планетарію) 

ТАРАНУШКО Ганна Сергіївна (лектор планетарію) 
ТВОРУН Оксана Вікторівна (лектор планетарію, розробник програм) Історія планетарію

Окрасою міста Вінниці є Центральний міський парк, розташований у центрі міста, традиційне місце відпочинку багатьох вінничан і гостей міста. Парк заснований у 1936 році. Нині парк є пам'яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.

У 1960 році в парку було розпочато будівництво планетарію. А в серпні 1965 року він відчинив свої двері відвідувачам. На зміну примітивному проекційному апарату, який демонстрував на зоряному небі лише Велику Ведмедицю, було встановлено у лютому 1968 року оптико-механічний проектор зір і планет «Малий Цейс», виготовлений в місті Ієна в Німеччині. На сьогодні він модернізований директором Планетарію таким чином, що зорі стали яскравішими у 30 разів! Після проведеної реконструкції, Планетарій радує вінничан і гостей нашого міста чудовим зображенням неба.

Під час проведення лекцій в зоряній залі Планетарія за допомогою модернізованих проекційних апаратів гядачі можуть познайомитись з рядом цікавих астрономічних явищ: «Політ боліда», «Змінна зоря», «Зоряний дощ», «Поляне сяйво», «Блискавка», «Затемнення Сонця і Місяця» та інші. За допомогою панорамних проекторів глядачі можуть побувати на поверхні Місяця, в тропіках і Арктиці. В кінці кожної лекції над панорамою Вінниці після ранкової зорі сходить Сонце.

В фойє планетарія відвідувачі можуть розглянути глобуси зоряного неба, Місяця, Марса, Землі, точні копії першого, другого і третього супутників Землі та АМС «Зонд–3».

Незмінним успіхом користується "камінчик", що має космічне походження. Узятий він з Іллінецького кратера, який утворився у результаті падіння метеориту 400 мільйонів років тому.

Так виглядав планетарій до ремонту:

Зараз оновлений та реконструйований планетарій запрошує відвідувачів!