30 червня - Міжнародний День Астероїда.

 

У цей день у Планетарії відбулася прем'єра програми "Кометно-астероїдна загроза Землі"  (програма для школярів та дорослих). А маленькі відвідувачі переглянули програму "Космічні фантазії", наприкінці якої дізналися як вимерли динозаври. А ще, за проханням відвідувачів, на завершення дня відбувся показ програми "Центральний парк: історія, сьогодення, майбутнє".

 

Дітям (безкоштовно, не залежно від наявності групи та навності квитків на програми) ми пропонували  "Заселити астероїди" - малюнок на асфальті! Це було дуже весело!!! Ми грали у космічну настільну гру... А ще, ми власноруч виготовляли літаючі тарілки! І вчилися їх запускати!!!

 

Сподіваємося, усі відвідувачі отримали заряд позитивних емоцій та дізналися щось нове про астероїди та вцілому про космос! :)

 

У нас в планетарії у літню спеку ви знайдете таку бажану космічну прохолоду! У фойє можна безкоштовно прогулятися, пограти у настільну космічну гру, роздивитися різні експонати: глобуси, супутники... зробити цікаву фотосесію із Гагаріном, шатлом "Колумбія", на фоні Сатурну та поверхні Місяця... можливо, на фотографіях, що транслюються у фойє, серед інших відвідувачів, ви знайдете себе, або своїх друзів!


10 червня 2017 року Центральний парк святкував свій День народження! З 10:00 до 18:00 години у Планетарії відбувалися покази астрономічних програм для відвідувачів різних вікових категорій (не залежно від наявності групи). Наймолодші відвідувачі (3+) завітали до нас о 10:00 на прем'єру програми "Космічні фантазії". На небі ричав король зоряного неба - Великий Лев; Великий зоряний Пес гавкав на маленького Зайчика, а небесний Дракон мало не підпалив купол нашого Планетарію! Ми з дітьми розгадували різні космічні та земні форми... Об 11:00 ми літали на космічному кораблі "Планетарій" нашою Сонячною системою, вивчали планети, шукали на небі сузіря, які увечері видно навесні, вночі - влітку, вранці - восени! О 13:00 та о 16:00 усі бажаючі мали нагоду БЕЗКОШТОВНО переглянути повнокупольну програму "Парк вчора, сьогодні, завтра", розроблену лектором Планетарію Оксанаю Творун. О 14:00 діти дізнавалися більше про зодіакальні сузір'я, кожен на зоряному небі міг побачити своє сузір'я! Дорослі були запрошені на пізнавальну програму "Наш космічний дім" о 15:00, та на програму "Розвиток космічної ери" о 17:00. Закінчився показ останньої програми о 18:00. Паралельно із розвивальними програмами під куполом Планетарію, на майданчику перед Планетарієм працювала "Божевільна лабораторія". Дивовижні досліди нікого не залишили байдужим. Діти та дорослі отримали багато яскравих вражень!!!Іноземні студенти, ВНТУ, 2017

Сьогодні до нас у Планетарій завітали іноземні студенти із Еквадору (ВНТУ) на перегляд повнокупольної програми "Наш космічний дім". Студенти побачили усі планети Сонячної Системи, дізналися про їх основні характеристики, побували в Арктиці, побачили зоряне небо півночі та спостерігали захоплююче астрономічне явище - Полярне Сяйво... Вони пригадали зоряне небо своєї Батьківщини, адже побували на екваторі! Над їхніми головами пролітали астероіди та комети... А потім апаратура Планетарію доставила нас на поверхню Місяця... там вони побачили кратер, названий на честь Тараса Шевченка... дізналися, чому змінюються фази Місяця. А якими захоплюючими були спостереження рідкісних явищ затемнення Сонця та Місяця! Чарівна пісня понесла нас Нашою Галактикою - Чумацьким Шляхом. Після повернення на Землю ми стали свідками захоплюючого астрономічного явища "зоряний дощ", а також дізналися, що буде, якщо космічний камінчик, який потрапив у атмосферу Землі, буде більших розмірів!.. Завершилася наша мандрівка спостереженням сходу Сонця у місті Вінниці. Студенти потримали у руках камінчик з Іллінецікої астроблеми, який має космічне походження, та загадали бажання, яке обов'язково здійсниться... Сподіваємося, кожен почерпнув для себе щось нове та цікаве... Ми раді, що нашим іноземним мандрівникам сподобалася подорож Сонячною Системою! У нас є ще багато різних цікавих програм. Є програми й англійською мовою. Завжди будемо раді бачити вас у стінах Вінницького Планетарію! Переглянути фотографії можна у альбомі

У квітні ми були знову раді зустрічати іноземних гостей на майстеркласі з виготовлення космічної писанки. Студенти пригадали закони молекулярної фізики та явище дифузії на прикладі процесу виготовлення українських традиційних Пасхальних атрибутів. Доречі, у них вийшли дуже гарні космічні крашанки!Новорічні програми грудень-січень 2016-2017 р.


11.01.2016 Більше фото тут.Більше фото із новорічних програм за грудень можна переглянути та завантажити тут.

Більше фото із новорічної програми 21.12.2016 можна побачити тут.

Більше фото із новорічної програми 27.12.2016 можна побачити тут.

Більше фото із новорічної програми 28.12.2016 можна побачити тут.
Більше фото переглянути та завантажити можна тут.Ексклюзивно, з нагоди святкування Хелловіна 28.10.2016 о 16:00, у Планетарії відбулася прем'єра повнокупольної Програми "Недружній космос". Програма створена лекторами Вінницького планетарію і є унікальною, доступна для показу лише у Вінницькому Планетарії. Сподіваємося, відвідувачам ця програма прийдеться до смаку. У ній розповідається про можливі катастрофи космічного походження, що пов'язані із кометами, метеоритами, Сонцем, чорними дірами тощо, проводиться подорож зоряним небом та пошук сузір'їв, у яких "живуть" чорні діри, піднімається питання антропогенного впливу на навколишнє середовище. Програма супроводжується науковими фактами із новин. Ця програма відтепер доступна для замовлення групам від 20 чоловік. Триває вона близько 45 хвилин, розрахована на старшокласників та дорослих. До того ж, лише на Хелловін відвідувачі сьогодні мали нагоду здійснити короткий "екскурс у потойбічний світ"! Дякуємо усім, хто до нас завітав! Додаємо фотозвіт:Світла пам'ять великій Людині, всесвітньо відомому вченому-астроному, моєму науковому консультанту (2000-2016рр.), великому другу Вінницького Планетарію - Климу Івановичу Чурюмову... Досі не віриться, що його вже немає серед нас... Таким я його запам'таю на завжди, з вдячністю, Оксана Творун:У Вінницькому Планетарії 30.06.2015 році відзначався Перший Міжнародний День Астероїда. Дякуємо шоу-театру Мадагаскар за безкоштовне проведення конкурсів у цей день для відвідувачів нашого планетарію!


20 березня 2015 р., біля планетарію було організовано майданчик для спостереження сонячного затемнення. Відвідувачі по одному могли спостерігати це дивовижне явище через телескоп із спеціальним світлофільтром. Групи відвідувачів могли бачити зображення затемнення, отримане через телескоп на екрані. Кожному бажаючому ми роздавали спеціальне затемнене скло, виготовлене директором нашого планетарію Віктором Творуном за спеціальною технологією так, що навіть тривале спостереження через таке скельце не псує очі. На великому екрані «Зоряної зали» планетарію можна було спостерігати сонячне затемнення в режимі онлайн у моменти, коли сонце було закрите хмарами. Після завершення спостереження, увазі відвідувачів була запропонована тематична програма про сонячне затемнення.


Відеоролик до 50-річчя Вінницького Планетарію. 04.09.2015 р.


Прем'єра програми "Мелодії космосу", 11.07.2015 у Вінницькому планетарії відбувся благодійний сеанс космічної музики для воїнів АТО.  Велика подяка за безкоштовний музичний супровід програми  гурту "Time River"  (гітара та скрипка)!